(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Участь у щорічній міжнародній конференції «Munich vascular conference (MAC) 2018»

Участь у щорічній міжнародній конференції «Munich vascular conference (MAC) 2018»

Співробітники Обласного центру судинної і кардіоендоваскулярної хірургії Ахмад М.М. і Верещагін С.В. взяли участь у щорічній міжнародній конференції «MUNICH VASCULAR CONFERENCE (MAC) 2018», яка проходила в Німеччині 06-08 грудня 2018 р. Нашими лікарями була підготовлена стендова доповідь (постер), а також усна презентація на тему: “ENDOVASCULAR DIAGNOSTICS AND TREATMENT OF ACUTE ABDOMINAL BLEEDING AFTER HEPATO-PANCREATO-DUODENAL OPERATIONS”.
Дана тема викликала інтерес у організаторів конференції, так як гострі абдомінальні кровотечі є однією з найбільш складних завдань сучасної невідкладної хірургії. Незважаючи на розвиток клініко інструментальних методів діагностики за останні десятиліття, розробку нових методів хірургічного лікування, успіхи анестезіологічної і реанімаційної служби, післяопераційна летальність у даної категорії хворих становить близько 30%. Для пацієнтів похилого і старечого віку зі значною супутньою патологією цей показник досягає 50%, а при проведенні їм операції «на висоті кровотечі» може досягати 80%. Особливо небезпечними є рецидивні післяопераційні кровотечі, летальність при яких за даними літератури досягає 86%. У даній ситуації такі сучасні методи діагностики як ендоскопія і спіральна комп’ютерна томографія не завжди дозволяють встановити джерело кровотечі, консервативна гемостатична терапія часто виявляється неефективною, а виконання діагностичної лапаротомії з метою знайти і ліквідувати геморагічне вогнище на тлі нестабільної гемодинаміки при критичному стані хворого представляє величезний ризик.
Представлений в доповіді наш досвід рентгено-хірургічної діагностики та лікування післяопераційних рецидивних кровотеч з артерій гепатопанкреатодуоденальної області шляхом селективної ангіографії з подальшою черезкатетерною емболізацією виявленого джерела кровотечі, свідчить про високу ефективність даної методики, яка дозволяє досягти надійного гемостазу без застосування вкрай ризикованих для пацієнта повторних відкритих хірургічних операцій.