(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Цукровий діабет: Що варто знати та як уберегтися

Цукровий діабет: Що варто знати та як уберегтися

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який утворюється природним шляхом і регулює кількість глюкози в крові. Хвороба є однією з причин виникнення серйозних і часто небезпечних для життя ускладнень, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.

В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

Основні симптоми:

• надмірне сечовиділення
• спрага
• постійне відчуття голоду
• втрата ваги
• стомленість
• погіршення зору

Розрізняють декілька типів діабету:

Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Предіабет, який передбачає виникненню ІІ типу. Його діагностують,коли рівні глюкози вищі за норму, але ще не достатньо високі, щоб діагностувати безпосередньо діабет.

Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.

Ризики й ускладнення

Дорослі люди з діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 вищий за інших. Загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% cмертей у світі пов’язано з діабетом.

Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті – ампутації.
Ураження сітківки очей – діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти.

Діабет є основною причиною нирковою недостатності.

Діабет є хронічним прогресуючим захворюванням, але люди з діабетом можуть прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню. Воно передбачає не лише регулювання глюкози у крові, але також контроль факторів ризику розвитку ускладнень, таких як високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину. Ними можна управляти за допомогою здорової дієти, регулярних фізичних навантажень та правильного використання ліків. Людям із діабетом потрібен доступ до регулярної та організованої медичної допомоги, що надається командою кваліфікованих медичних працівників.

На прийомі в ендокринолога Ви дізнаєтесь не лише про цукровий діабет і пов’язані з ним проблеми, а й про діабет як спосіб життя, яким Ви можете керувати і який можна вдосконалити.

Вам проведуть комплексну оцінку клінічних ознак, результатів лабораторних, цитологічних і ультразвукових досліджень, даних комп’ютерної томографії, ехоенцефалографії, магнітно-резонансної томографії, сонографії та інших досліджень.

Підберуть дозу цукрознижувальних препаратів і проведуть корекцію дози інсуліну при цукровому діабеті.
Призначать лікування при ускладненнях цукрового діабету (діабетична полінейропатія, діабетичний гепатоз, рекомендації по харчуванню).

Новітні досягнення в ендокринології дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях їх розвитку і запобігти розвитку ускладнень цукрового діабету.

Для запису на консультацію звертайтесь за номером тел:
(044) 237-02-86

Контактний центр
пн-пт: з 8:15 по 16:00

Бережіть себе та будьте здорові!