(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

 

Опікове відділення

КОКЛ  >  Стаціонар  >  Опікове відділення

Частіше всього в медичній практиці зустрічаются термічні опіки полум’ям, окропом чи гарячими газоподібними речовинами та елекроопіки. Хімічний тип опікової травми спостерігаєтся в основному на виробництві, спричиняється  кислотами, лугами, солями важких металів, але і в домашніх умовах повністю його виключити  неможливо.

Променеві опіки дуже легко отримати при надмірному перебуванні в контакті з сонячним промінням, в солярії або при не дотриманні правил безпеки в виробничих умовах.

Пацієнти з опіками в ділянці обличчя, шиї, стоп, кистей, промежини, органів зору, дихальних шляхів незалежно від віку обов’язково підлягають госпіталізації.

Діти та  люди похилого віку старші 60 років з супутньою патологією (хронічні захворювання серця, легень, ендокринні захворювання) більш схильні до ускладнень, через це направляються на лікування в комбустіологічні відділення навіть при незначній площі пошкодження.

При наявності глибоких опіків всі постраждалі проходять спеціалізоване лікування виключно в опікових центрах чи відділеннях.

Як потрапити на стаціонарне лікування

стаціонар

Лікарі-комбустіологи відділення

mkd-team-image
Крисько Сергій Юрійович
Лікар-комбустіолог вищої категорії

В залежності від глибини ураження опіки поділяють на три ступеня тяжкості:

І-го ступеня ураження провідні симптоми зводяться до почервоніння шкіри з утворенням міхурів, заповнених прозорою чи світло-жовтого кольору рідини та  супроводжуються больовими відчуттями. Набряк різного ступеня вираженості. Такі опіки з невеликою площею термічної травми в основному загоюються самостійно,  часто ведуться амбулаторно або в стаціонарах загального профілю, на повне відновлення зазвичай потрібно не більше 10-14 днів.

Але якщо зона ураження перевищує 10 % поверхні тіла, існує загроза інфікування, то потрібна термінова вузькоспеціалізована допомога.

ІІ-го ступеня вражаються всі шари шкіри, утворюються великі пузирі, заповнені кров’ю, і щільні струпи мертвої тканини.

Внаслідок інтоксикації організму продуктами розпаду пошкоджених тканин виникають симптоми системної запальної реакції і порушення гемодинаміки, що потребує термінової госпіталізації в палати інтенсивної терапії опікового відділення.

При обмежених “мозаїчних” опіках даного ступеня інколи виникає самостійна крайова епітелізація ран, але частіше виникають характерні шрами, рубцеві  деформації і контрактури, довго незаживаючі дефекти шкіри.

У важкохворих обпечених є шанс на одужання при лікуванні в спеціалізованих стаціонарах, де грамотно виконують оперативне лікування (ранню некректомію, вільну аутодермопластику, пересадку штучної шкіри), медикаментозную корекцію гіперметаболічного відгуку, проводять екстракорпоральні методи
детоксикації,імунокорекцію, забезпечують адекватний контроль за раньовою поверхнею, профілактують приєднання вторинної інфекції.

ІІІ-го ступеня — вражається шкіра, підшірна жирова клітковина, сухожилки, м’язова і кісткова тканина.

ІV-го ступеня — не дивлячись на іноваційне лікування, летальність залишається досить висока за рахунок приєднання поліорганної недостатності. Дефекти тканин не піддаються консервативному лікуванню і потребують високоспеціалізованого хірургічного втручання по видаленню  некротичних тканин і пластики шкіри різними методами.

Окрім прийняття планових хворих з наслідками опіків, дефектами м’яких тканин різної етіології, хворих з естетичними дефектами, у нас є можливість надання екстренної спеціалізованої допомоги паціентам з гострою термічною травмою 365 днів протягом року.

Відділення обладнане сучасною апаратурою, яка дозволяє вести цілодобовий моніторинг основних життєвих показників; аппаратами штучної вентиляції легень; некротомами; перфораторами шкіри; електрокоагуляторами, що забезпечує успіх в лікуванні опікової травми та її ускладнень.