(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Швидка допомога при болях у спині, радикуліті, міозиті і запамороченнях

Швидка допомога при болях у спині, радикуліті, міозиті і запамороченнях

Після того, як старанно потрудившись цілий день на грядці, на ранок в прямому сенсі не відчули рук?

Через надмірного фізичного навантаження на хребет здавлюються нервові корінці, викликаючи біль і оніміння кінцівок.

«День ударної праці», проведений у городі, для п’ятдесятирічної жінки закінчився плачевно. На наступний ранок вона насилу піднялася з ліжка: боліли ноги, нила спина, гула голова, а руки і зовсім перестали підкорятися. «Не можу застебнути ґудзик на халаті, утримати чашку: пальці неслухняні, онімілі», – скаржилася пацієнтка лікаря.

– Коли людина за один вихідний день намагається переробити те, на що потрібно тиждень часу, організм не витримує. Особливо небезпечні надмірні фізичні навантаження, та ще після тривалого зимового бездіяльності, для хребта. Також шкоди можуть принести переохолодження і тривалі статичні нагрузкі.Когда ми довго працюємо в одній позі, наприклад, нахиливши голову і зігнувши спину, здавлюються і дратуються нервові корінці. У зоні, де вони знаходяться, з’являється набряк, виникає м’язовий спазм, що викликає біль, порушується кровопостачання. Якщо не зняти загострення відразу, вже незабаром розірвати порочне коло буде набагато важче. Через запалення, що викликав набряк, порушується кровопостачання ураженої зони, погіршується нервова функція корінця, а це, у свою чергу, ще сильніше порушує кровопостачання і ще більше підсилює набряклість. Тому при виникненні вищевказаних симптомів, якомога раніше необхідно проконсультуватися у невропатолога.

Чому виникає оніміння?

– Нервовий корінець сигналізує про своє дискомфорті болем, свербінням, онімінням (парестезія) в тій зоні, за яку він відповідає. Лікар, визначивши болюче місце, наприклад, на руці, може сказати, якою нервовий корінець страждає, призначить необхідні обстеження для уточнення причини захворювання. Якщо болить, наприклад, великий палець верхньої кінцівки – треба шукати проблему в зоні четвертого, п’ятого і шостого шийних хребців і міжхребцевих дисків.

Неврологічна патологія хребта, як правило, безпосередньо відображається на роботі багатьох інших органів. Буває, пацієнт довгі роки намагається позбутися болю за грудиною або в ногах, але безуспішно. У таких випадках, необхідна консультація невропатолога, який призначить поглиблене обстеження, щоб знайти справжню причину недуги. Звернутися до фахівця бажано і тим, хто страждає від частих нападів головного болю, запаморочень, скаржиться на погіршення координації руху, пам’яті, слуху, зору – це небезпечні ознаки порушень в шийному відділі хребта …

– Багато людей звинувачують в цьому погані судини …

– Справді, через шийний відділ хребта проходять два з чотирьох судин, що живлять головний мозок. З віком через атеросклерозу, погіршення тонусу судин кровопостачання мозку порушується. Людина скаржиться на напади головного болю, запаморочення, слабкість, поява «мушок», пелени перед очима … Розібратися, чому виникають ці симптоми, повинен лікар. Сьогодні неврологи бачать чимало хворих, у яких судинна патологія поєднується з порушеннями в шийному відділі хребта. У разі загострення хвороби набряк, що виник в зоні ураженого нервового корінця, може призвести до небезпечного погіршення кровотоку, що загрожує судинної катастрофою.

Для призначення ефективного лікування необхідно провести дослідження, які дозволять уточнити причину, рівень ступінь ураження нервової системи. Це:

– Рентгенографія хребта;

– МРТ хребта;

– Ультразвукове дослідження судин та ін.

Всі необхідні дослідження та консультації Ви можете отримати у відділення захворювань периферичної НС та цереброваскулярної патології.