(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Ревматоїдний артрит

Ревматоїдний артрит

Захворювання суглобів, яке виявляється запаленням оболонки суглобів, розвитком ушкоджень хрящів, зв’язок і сухожиль. Причому воно обумовлено змінами в імунній систем. Імунна система ніби атакує тканини у суглобах. Захворювання, крім суглобів, може вражати також печінку, нирки, кишківник, серце та інші органи. Існують провокуючі фактори – стрес, інсоляція, переохолодження, інфекційні захворювання, іноді вагітність. Вплив різних застудних захворювань на запускання ревматичних процесів говорить те, що захворювання частіше починається взимку під час епідемії широко розповсюджених інфекцій. 

Досить часто ревматоїдний артрит призводить до передчасної інвалідізації. Залежно від наявності чи відсутності у сироватці аутоантитіл (ревматоїдного фактору классу IgM і/або антитіл до циклічних цитрулінованих пептидів), розрізняють серопозитивну або серонегативну форми захворювання.

Жінких хворіють частіше, ніж чоловіки (3:1). Захворювання може розвинутись в будь-якому віці.

Клінічна картина ревматоїдного артриту характеризується великим розмаїттям, що створює труднощі в диференційній діагностиці. Починається захворювання із скутості в суглобах, яка виникає в другій половині ночі і триває до ранку. Чим більша активність ревматоїдного процесу, тим триваліша скутість. У перші два роки хвороби біль і порушення рухливості спричиняє запалення в суглобах, далі – їх незворотнє руйнування. Раніше захворювання лікували протизапальними препаратами і гормонами, тому й ефективні вони були лише на етапі запалення. Ці препарати усували біль, а суглоби продовжували руйнуватися. При зруйнованих суглобах протизапальні препарати вже безсилі, оскільки вони абсолютно не діють на структуру пошкодженої кістки. 

Зараз з’явилося нове лікування ревматоїдного артирита – імунобіологічна терапія. 

Терапія діє на речовини та імунні клітини організму, які запускають процес запалення і блокують дію цих факторів. Препарати імунобіологічної терапії так і називаються – блокатори ФНП. Дуже часто блокатори ФНП забезпечують ремісію (зникнення симптомів захворювання, а на ранніх стадіях хвороби попереджають руйнування суглобів).

Призначати імунобіологічні препарати хворим на ревматоїдний артрит повинен тільки досвідчений фахівець. Тому що всі вони мають побічні ефекти, а звести їх до мінімуму може тільки кваліфікований лікар. Перед початком лікування пацієнт обов’язково проходить комплексне обстеження. Введення препарату проводять у спеціальному інфузійному кабінеті.

Отже, якщо у вас є така проблема, необхідно звернутися до лікаря-ревматолога нашої лікарні, записавшись попередньо за телефоном 044-237-02-86; 050-689-74-81; 096-965-22-03

Щоб консультація була інформативною, варто мати загальний аналіз крові та ревмопроби: ревматоїдний фактор, С-реактивний білок та антистрептолізин О (АСЛ-О) кількісно (зроблені не пізніше ніж за два тижні до візиту у лікаря).

Бажаємо здоров’я!