(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Головна   >  Реабілітація апаратом для лімфодренажа + холодовою терапією в Ортопедо-травматологічному центрі КОКЛ

Реабілітація апаратом для лімфодренажа + холодовою терапією в Ортопедо-травматологічному центрі КОКЛ

Лімфодренаж – метод фізіотерапії, який передбачає виведення зайвої рідини і інших продуктів обміну з міжклітинного простору, сприяє відновленню струму лімфи і венозного кровообігу. При проведенні лімфодренажу відбувається активний вплив на всю лімфатичну систему, внаслідок чого розслабляються м’язи, розширюються судини, лімфа починає поступово циркулювати і розподілятися по всьому організму. Лімфодренаж має кілька різновидів: апаратні методики (гальванізація, електроіонофорез, вакуумний і мікрострумовий лімфодренаж, пресотерапія) і ручні методики (лімфодренажний масаж).

Потрійна профілактика і реабілітація в одному простому пристрої:

  • Ритмічна послідовна компресійна терапія допомагає запобігти тромбозу глибоких вен (ТГВ) і тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА).
  • Ритмічна динамічна компресійна терапія допомагає зменшити припухлість і набряк.
  • Контрольована холодова терапія стимулює дотримання режиму лікування, одночасно зменшуючи дискомфорт і напади болю.


Апарат для лімфодренажа призначений для забезпечення безперервного догляду за пацієнтом і використовується при:

  • Тромбоз глибоких вен
  • Хронічна венозна недостатність
  • Профілактика тромбозу вен після ендопротезування
  • Зменшення набряків, пов’язаних з ушкодженнями м’яких тканин, таких як опіки, післяопераційний набряк і розтягнення зв’язок
  • Локалізована холодова терапія після травм та операцій на кінцівках
  • Лікування і допомога в загоєнні ран, посилення артеріального кровообігу (кровотоку), зменшення набряку (припухлості), зниження потреби в антикоагулянтах

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) виникає внасідок утворення згустків крові або тромбів в глибоких венах. Зазвичай це відбувається в стегні або гомілці, і може розвинутися після будь-якої операції. Симптоми можуть включати біль, набряк, зміна кольору шкіри або перебігати безсимптомно. Ризик ТГВ найбільш високий між другим і сьомим днем після операції, причому другий піковий період ризику виникає приблизно через 10 днів після операції.

Подальша легенева емболія або ТЕЛА, може виникнути, коли згусток крові (ембол) відривається від місця прикріплення, проходить через вени і закупорює легеневу артерію. Повідомляється, що ТЕЛА виникає у більш ніж третини пацієнтів з ТГВ і часто викликає раптову смерть.

Без механічної або фармакологічної профілактики у 40-60% пацієнтів, яким виконано тотальне ендопротезування кульшового і колінного суглобів, розвивається ТГВ без видимих симптомів. Ці цифри вказують на справжню необхідність профілактики та запобігання утворенню ТГВ.