(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Плоскостопість і його профілактика

Плоскостопість і його профілактика

Плоскостопість є однією з найбільш часто спостерігаються у дітей і дорослих деформацій стоп, яке виражається в зменшенні висоти її склепінь. Розрізняють поздовжнє і поперечне плоскостопість. Останнє зустрічається рідко – зазвичай у жінок у зв’язку з перевантаженням переднього відділу стоп при носінні взуття на високому каблуці.

Поперечна плоскостопість – це коли передній відділ стопи розпластаний, і це є однією з причин викривлення пальців ноги. Дуже часто великий палець відхиляється убік мізинця і у його заснування з’являється “шишка” (кісткове потовщення), яка доставляє хворобливі відчуття. При поперечному плоскостопості можуть деформуватися і інші пальці.

Поздовжня плоскостопість – це відсутність внутрішнього поздовжнього підйому стопи, через це стопа повністю лежить на внутрішньому краї, при цьому відхиляючись у зовнішню сторону. В результаті порушується пружна функція стопи, а адже саме через цієї функції тіло людини не відчуває при ходьбі поштовхів і струсів.

 Поперечна:               Поздовжня:

Причини плоскостопості можуть бути різні:

– зайва вага,

– Генетична схильність до плоскостопості,

– Будова ніг,

– Робота, яка вимагає стояти протягом тривалого часу,

– Тривале ходіння босоніж по підлозі з твердим гладким покриттям,

– І основною причиною є вибір неправильного взуття.

Клінічно плоскостопість проявляється підвищеною стомлюваністю при ходьбі, болями в литкових м’язах, зниженням фізичної працездатності, тяжкості і болю в ногах, в зниженні витривалості до статичного навантаження. Одним із проявів плоскостопості можуть бути головні болі, як наслідок зниженою ресорної функції стоп. Ознаками вираженого плоскостопості є сплощення і розширення стопи, особливо в середній частині, поворот п’яти назовні.

Профілактика плоскостопості починається з вироблення правильної ходи: навантаження на п’яту, шкарпетки направлені вперед. Для зміцнення м’язів, що беруть участь в утворенні склепінь ступні, слід: ходити босоніж по нерівній, але м’якій поверхні (пісок, дрібна галька, зорана земля, трава), періодично підтискаючи пальці ніг, ходити на носках, на п’ятах, по внутрішній і зовнішній сторонах стопи .

Існують спеціальні пристрої для масажу ступень ніг (акупрессура). Велике значення має хороше взуття з профілактичними вкладишами – супинаторами. При виражених змінах в стопі слід звертатися до лікаря – ортопеда.

P.S. – А чому Ти потрапила до лікарні? – Ну, почнемо з того, що бігти по заметах на каблуках було погано ідеєю …