(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Лікування катаракти

Лікування катаракти

Що необхідно знати про лікування катаракти

Вам необхідно оперувати катаракту? Заспокойтеся це не страшно. Так, дійсно, сучасні технології дозволяють Вам навіть не злякатися. Однак, для того, щоб це було саме так, треба вибрати час, місце, і звичайно ж лікаря. Часто буває так, дізнався що є проблема (катаракта), злякався, прооперувався, не зовсім влаштовує результат (знайомий бачить краще) і тільки потім починаєш розбиратися, як має бути. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно попередньо уточнювати деякі питання.

Метод. Золотим стандартом хірургії катаракти є факоемульсифікація (видалення мутного кришталика за допомогою ультразвуку).

Матеріали для операції. Тільки одноразові (індивідуальні). Відсутній ризик інфікування під час операції.

Анестезія. Сучасним методом знеболення при факоемульсифікації є крапельна анестезія, тобто анестетики застосовуються поверхнево у вигляді очних крапель.

Розрізи. Тільки розрізи до 2 мм не викликають після операції викривлення рогівки і не вимагають накладення швів.

Інтраокулярна лінза (штучний кришталик). Повинна бути гнучкою і виготовлятися з сучасних матеріалів. Жорсткі лінзи (не згинаються) вже не застосовуються. Монофокальна – дозволяє після операції добре бачити вдалину. Мультифокальна – вдалину й поблизу. Торична – компенсує астигматизм.

Час операції. Професійні хірурги виконують операцію протягом 5-7 хвилин.

Вторинна катаракта, що це?

Перебуваючи на прийомі у лікаря і дізнавшись про діагноз вторинної катаракти, пацієнт завжди злегка дивується і зазвичай задає наступне питання: що катаракта повернулася? Це вводить хворого в стан деякої знервованості і викликає недовіру до хірурга, який проводив видалення катаракти. Насправді нічого особливо страшного в цьому немає і не завжди в цьому винен хірург. Мені й самому не дуже подобається цей термін, але що поробиш, класифікація є класифікація.

Насправді ми говоримо про ущільнення І зниження прозорості задньої капсули кришталика, на яку укладається штучна інтраокулярна лінза при розміщенні в капсульному мішку. Причому фіброз задньої капсули може бути первинним і його відразу видно після видалення ядра власного кришталика, а може розвиватися і в післяопераційному періоді. Варіантом вторинної катаракти є розростання епітеліальних клітин мігруючих під задню поверхню інтраокулярної лінзи між лінзою і задньою капсулою кришталика. Розвиток вторинної катаракти пов’язаний не тільки із змінами задньої капсули кришталика, але і з тим, з якого матеріалу виготовлена ​​інтраокулярна лінза, від конфігурації її країв, а також від якості виконаної операції.

Якщо вам поставили діагноз вторинна катаракта, не хвилюйтеся, за допомогою мікрохірургічного лазера ця проблема вирішується досить просто за лічені хвилини і амбулаторно. Зверніться у клініку і до лікаря, якому Ви довіряєте.