(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Хронічний бронхіт – ефективне лікування є!

Хронічний бронхіт – ефективне лікування є!

Хронічний бронхіт – це запалення бронхів протягом тривалого часу. Починається хронічний бронхіт поступово. Запалена слизова виділяє все більше мокротиння, при цьому ускладнюється її виведення з бронхо-легеневого апарату. Це викликає кашель, спочатку – вранці, а з часом кашель виникає і вночі, і вдень, посилюється в холодну і сиру погоду. З роками кашель стає постійним.

Якщо хронічний бронхіт триває довго, бронхи звужуються і пропускають менше повітря, періодично з’являються напади задишки аж до задухи і настає якісно новий етап захворювання – хронічна обструктивна хвороба легень. У результаті цього в кров, а отже і до всіх органів, потрапляє менше кисню – розвивається дихальна недостатність.

Діагноз хронічного бронхіту встановлюється лікарем – пульмонологом після ретельного обстеження, яке включає рентгенографію органів грудної клітки, дослідження мокроти з бактеріологічним посівом і тестом антібіотікочувствітельності, дослідження функції зовнішнього дихання, бронхоскопію. При дослідженні функції дихання пацієнт видихає повітря в спеціальний прилад, який визначає об’єм легенів і ряд інших параметрів. Бронхоскопія – це ендоскопічне дослідження, при якому за допомогою спеціальної тонкої трубки з підсвічуванням оглядають бронхи зсередини. Це дуже важливе обстеження, тому що при хронічному бронхіті може розвиватися непрохідність бронха та інші ускладнення, які потрібно виявити якомога раніше. Крім того, під час бронхоскопії можна проводити різні маніпуляції – біопсії, санація бронхіального дерева, введення ліків і т.п.

Лікування хронічного бронхіту, як будь-якого іншого захворюванні, необхідно починати якомога раніше і обсяг процедур різний в періоди загострення і в період ремісії. Під час загострення лікарем призначаються антибіотики, протизапальні препарати і відхаркувальні засоби. Поза загострень застосовують регулярні інгаляції протизапальних і бронхорасширяющих препаратів. Це дозволяє поліпшити стан бронхів, зменшити кількість загострень і значно відстрочити або зовсім уникнути розвитку дихальної недостатності.

Профілактика при хронічному бронхіті передбачає, в першу чергу, здоровий спосіб життя – відмова від куріння, загартовування, заняття фізкультурою. При хронічному бронхіті необхідно уникати переохолоджень, своєчасно лікувати інфекції верхніх дихальних шляхів.

У Київській обласній клінічній лікарні є вузькоспеціалізоване терапевтичне відділення, до складу якого входить 20 пульмонологічних ліжок. Арсенал діагностичних відділень і досвід наших лікарів дозволяють нам своєчасно діагностувати хронічний бронхіт і успішно його лікувати із застосуванням найсучасніших терапевтичних засобів.

В даний час на базі нашого відділення проводиться набір пацієнтів для участі в клінічному дослідженні препарату бенралізумаб. Бенралізумаб може допомогти зменшити запалення в дихальних шляхах і допомогти знизити частоту загострень хронічного бронхіту. Це дослідження проводиться приблизно в 290 дослідницьких центрах в 22 країнах по всьому світу. Участь у цьому проекті для пацієнтів безкоштовно.

Інформація про це дослідження доступна на сайті http://www.clinicaltrials.gov.

Більш детальну інформацію ви також можете отримати зателефонувавши нашого відділення 044483 19 лютого у завідуючої відділення Пюра Олени Антонівни або лікаря-ординатора Трофанчук Вікторії Володимирівни.