(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  29 вересня відзначається всесвітній День Серця

29 вересня відзначається всесвітній День Серця

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року.

Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне наповнити, «в ролі помпи», близько 3500 стандартних залізничних цистерн.

За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Ці цифри вірні в стані спокою.

При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. Наше серце дуже працьовите, а дублерів у серця немає!

Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

Причини хвороб серця лежать на поверхні.

Гіподинамія, куріння, кава в неймовірних кількостях, алкоголь, жирна і солона їжа, стимулятори, стреси.
Всі перераховані вище причини можуть призвести до різноманітного букету захворювань серцевої діяльності. Потрібно постійно піклуватися про себе і своє серце і їсти те, що корисно.

Щоб серце було здорове, лікарі рекомендують їсти якомога більше риби, овочів і фруктів. Хліб з висівками, боби, квасоля, соя, баклажани і свіжа зелень пов’язують холестерин і виводять його з організму – тому воні повинні бути завжди на столі.

Особливо корисні сухофрукти, в першу чергу – курага. У ній багато калію, який вкрай необхідний для нормальної роботи серця. Так само бажано відмовитися від гострої, солоної, жирної їжі. Вона взагалі, така їжа, не корисна, хоча й смачна. Лікарі говорять, що при схильності до хвороб серця, особливо якщо є родичі, які страждають від серцево судинних захворювань, потрібно обмежитивживання молока, сметани, яєць, майонезу, вершкового масла, ікри, жирного сиру.

Наступною причиною варто назвати зайву вагу.  Люди з надмірною вагою за кількістю ускладнень на серце навіть випереджають завзятих курців. Та й супутніх захворювань у них набагато більше, ніж у худих. Наступними йдуть курці. Після них люди схильні до алкоголізму та кавомани. Шанси отримати інфаркт збільшуються, якщо всі три групи об’єднуються.

Профілактика

Основною профілактикою хвороб серця можна вважати фізкультуру зі спортом. Одним з кращих засобів профілактики хвороб серця є плавання.

Це, практично, єдиний вид спорту, який, по-перше, змушує всі м’язи працювати, а по-друге, завдяки правильному диханню допомагає серцю працювати в природному режимі без перевантажень.

Кардіологи радять займатися бігом підтюпцем. Не лінуйтесь бодай 10-15 хвилин робити ранкову гімнастику. Уникайте недосипання. Частіше бувайте на свіжому повітрі.

Режим харчування, боротьба зі шкідливими звичоками. Потрібно уникати стресів. Якщо ви людина вразлива і легко ранима – приймайте м’яке заспокійливе, уникайте людей, які вам неприємні, не вступайте в конфлікти і суперечки. Більше відпочивайте, читайте, відвідуйте вистави, концерти, тобто насолоджуйтесь життям, і Ви навчитеся бачити в ньому якомога більше хорошого. І тоді сердечні справи вас будуть хвилювати тільки в контексті кохання.

В організмі багато парних органів, а серце – на самоті.
Бережіть серце!

Для запису на консультацію звертайтесь за номером тел: (044) 237-02-86
Контактний центр
Пн-пт: з 8:15 по 16:00